Prošle nedelje su počela prva evropska univerzitetske prvenstva Evrope i imamo prve šampione koji će narednog leta, nadamo se, odbraniti osvojena odličja na Evropskim univerzitetskim igrama u Beogradu. Finalnog dana Evropskog univerzitetskog prvenstva u badmintonu koji se održavao u Lođu (Poljska) proglašeni su šampioni u svim kategorijama.

Najbolji su bili studenti Univerziteta iz Notingema, sa osvojene četiri zlatne medalje i jednom bronzanom, Univerzitet iz zapadne Bohemije, iz Češke, osvojio je isti broj medalja, ali jednu zlatnu i po dve srebrne i bronzane medalje, dok je Univerzitetu u Bernu pripalo po dva srebrna i bronzana odličja.

Najviše zasluga za veliki uspeh tima iz Velike Britanije pripada dvema devojkama, Lilian Jang i Emili Vestvud, ali i dvadesetogodišnjem Džonu Torjusenu. Lilian je osvajačice zlatne medalje u ženskom singlu i u ženskom dublu, u paru sa Emili Vestvud. Emili Vestvud se takođe okitila zlatnom medaljom u miks dublu sa Džonom Torjusenom, koji je u muškom singlu stigao samo do bronzane medalje. Svo troje su pomogli ekipi svog Univerziteta da dođe do zlatne medalje u takmičenju timova.

Iako su u svojim redovima imali najbolje plasiranog igrača na turniru, 163. na svetskoj rang listi, Jana Laudu, Univerzitet iz zapadne Bohemije nije mogao do više osvojenih medalja na turniru. Pomenuti Lauda osvojio je zlato u muškom singlu, pobedivši u finalu svog kolegu sa Univerziteta, Ondržeja Krala. Zajedno su Lauda i Kral pomogli svom timu da osvoji još dve medalje – srebro u timskoj konkurenciji i bronzu u muškom dublu. Poslednju, petu medalju, osvojila je Milova Sabina u ženskom singlu.

Osvajačima svih medalja čestitamo i nadamo se da ćemo uživati u njihovim nastupima i u glavnom gradu Srbije, na petim Evropskim univerzitetskim igrama.