Dvodnevni sastanak predstavnika EUSA i Organizacionog komiteta Evropskih univerzitetskih igara 2020. godine održan je u Beogradu. Glavni grad Srbije će u julu sledeće godine biti domaćin petih Evropskih univerzitetskih igara, a obe strane su posle brojnih konstruktivnih sastanaka istakle zadovoljstvo načinom na koji se Beograd priprema za organizaciju ovog velikog događaja. U delegaciji EUSA bili su sportski menadžer Besim Aliti, njegov asistent Lijam Smit kao i oficir za komunikacije Fabio De Deminicis.
Direktor preduzeća EUG 2020 Predrag Jušković delegaciji EUSA predstavio je tim saradnika koji će učestvovati u organizaciji, koji su potom do detalja prezentovali svoje planove. Razgovaralo se o sportskom programu Igara, sportskim objektima, bezbednosti, smeštaju i keteringu, transportu, volonterima…
Takođe, predstavljena je PR strategija kao i marketinški plan i aktivnosti koje će biti iskorišćene za promociju Evropskih univerzitetskih igara. Dolazak delegacije EUSA iskorišćen je i za obilazak Studenstkog centra Studentski grad na Novom Beogradu u kome će biti smešteni sportisti i volonteri tokom trajanja Igara. Definisana je operativna strategija i struktura i usvojen logo i vizuelni identitet Igara. Takođe, predsednik Univerzitetskog sportskog saveza Srbije dr Dejan Madić govorio je o pripremi Rektorske konferencije koja će se tokom trajanja Igara održati u Beogradu.
Zajednički zaključak posle brojnih sastanaka je da je učinjen ogroman napredak u procesu pripreme Evropskih univerzitetskih igara 2020. koje pretenduju da budu najmasovnije u istoriji.